Co skupujemy

BIŻUTERIA

Biżuteria jest bardzo popularną postacią sprzedaży metali szlachetnych przez naszych klientów.

Metalem wykorzystanym do wytworzenia cennych przedmiotów może być złota, srebro, platyna bądź pallad.

Każda zawartość metalu szlachetnego w biżuterii  jest precyzyjnie identyfikowana w naszym laboratorium.  Jeżeli poziom szlachetnego kruszcu jest zadowalający przedstawimy Państwu ofertę kupna w oparciu o rynkową cenę oraz masę danego przedmiotu.

Przedmiotem skupu mogą być pojedyncze przedmioty od osób fizycznych jak również większe ilości  biżuterii od podmiotów gospodarczych takich jak złotnicy, jubilerzy wytwórcy i dealerzy posiadający towar na sprzedaż.

Dla naszych klientów prowadzących działalność gospodarczą przeprowadzamy indywidualną kalkulację w oparciu o odrębny, bardzo korzystny cennik skupu.

ZŁOM ZŁOTA

Specjalnie powołany dział technologiczny odpowiedzialny za analizę metali szlachetnych przeprowadzi dla Państwa wycenę przedmiotów, które mają już swoje lata świetności za sobą.

Zniszczona biżuteria, elementy przedmiotów użytkowych wykonane ze złota oraz tak zwane półprodukty złote w postaci granulatu, blachy, drutu mogą mieć znaczną zawartość cennego  kruszcu. Wszystkie wymienione formy przedmiotów są bardzo często i chętnie skupowane przez naszą firmę.

ZŁOM SREBRA

Niekwestionowanym numerem dwa w skupie metali szlachetnych jest srebro. Najczęściej spotykana wśród sprzedających klientów jest srebrna biżuteria. Niemniej jednak  skup może z powodzeniem obejmować również przedmioty użytkowe takie jak srebrne sztućce, patery, cukiernice, kielichy czy inne wyroby srebrne. Kluczowa jest tutaj zawartość srebra, która na przedmiotach codziennego użytku powinna być oznaczona w postaci cechy probierczej.

Z powodzeniem również realizowane są skupy tzw. odpadków poprodukcyjnych w postaci przekształconego już materiału w formie proszku, ścinków czy bezkształtnych wytopów.

Jako złom srebra skupowane są również stare monety obiegowe o znaczącej zawartości srebrnego kruszcu.

ZŁOTE MONETY STAREGO BICIA

Poprzez formularz zgłoszeniowy oraz we wszystkich naszych punktach stacjonarnych jesteśmy w stanie przyjąć od Państwa złoto inwestycyjne w formie starych monet obiegowych.

Te monety kruszcowe, o zawartości złota minimum 0,900, które  przestały pełnić rolę pieniądza obiegowego nazywać będziemy monetami starego bicia. Do monet kruszcowych zaliczymy również monety o zawartości złota minimum 0,900, którym nadano walory kolekcjonerskie poprzez zastosowanie ściśle limitowanej emisji z jednoczesnym wyjątkowym, charakterystycznym wzornictwem.

Na naszej witrynie znajdą Państwo listę najbardziej popularnych złotych monet historycznych wraz z aktualnymi cenami skupu. Jeżeli posiadanej przez Państwa monety nie ma na naszym zestawieniu, warto wykorzystać kontakt do naszych ekspertów i skierować zapytanie.

PLATYNA I PALLAD

Laboratorium GOLDENMARK przeprowadza profesjonalną analizę i skup produktów zawierających takie metale szlachetne jak platyna i pallad.

Jesteśmy otwarci na przyjęcie metali w postaci poprzemysłowych odpadów, elementów urządzeń technicznych, laboratoryjnych o znacznej zawartości platyny i palladu. W tej materii jesteśmy otwarci na współpracę z osobami prywatnymi, podmiotami gospodarczymi czy jednostkami badawczymi i edukacyjnymi.

ZŁOTA BIŻUTERIA Z BRYLANTAMI

Klienci posiadający biżuterię wzbogaconą w osadzone, cenne kamienie szlachetne mogą zwrócić się do Nas o  wycenę oraz skup.

Wycena kruszcu odbędzie się zgodnie z przyjętymi zasadami identyfikacji próby oraz masy przedmiotu natomiast wycena brylantów poprzez ustalenie masy, barwy oraz czystości, bazując na cenniku ogólnopolskiego rynku skupu kamieni szlachetnych.