FAQ

JAKĄ KWOTĘ OTRZYMAM ZA SPRZEDAWANE ZŁOTO LUB SREBRO?

Na kwotę jaką można otrzymać sprzedając swoje przedmioty ze złota lub srebra wpływają dwa czynniki – ich waga oraz próba czyli zawartość czystego złota w przedmiocie podana najczęściej w promilach. Korzystając z kalkulatora na naszej stronie internetowej mogą Państwo sami wyliczyć aktualną cenę jaką możemy zapłacić za posiadane przez Państwa rzeczy. Mogą również Państwo zadzwonić do nas a konsultant pomoże określić wartość skupu wszystkich przedmiotów.

JAKIE PRODUKTY SKUPUJECIE?

Wycenie i skupowi podlegają wszystkie produkty inwestycyjne w formie sztab oraz monet dowolnego producenta bez względu na stan zachowania. Skupimy Państwa biżuterię wykonaną z metalu szlachetnego jak również biżuterię z osadzonymi kamieniami szlachetnymi, które także zostaną wycenione. Sprzedawane przedmioty mogą mieć dowolną postać (biżuteria zniszczona, przedmioty użytkowe, odpady przemysłowe, monety, sztaby, medale). Jedynym warunkiem jest zawartość złota na poziomie minimum próby 333 dla złota oraz 800 dla srebra. Przedmioty pozłacane i posrebrzane nie podlegają wycenie i nie są przedmiotem skupu.

JAK PRZEBIEGA PROCES WYCENY PRZESŁANYCH PRZEZE MNIE PRZEDMIOTÓW?

Nasi eksperci wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie przeprowadzają analizę zawartości metalu szlachetnego oraz weryfikują wagę nadesłanych przedmiotów. Wykorzystywane jest tutaj specjalistyczne wyposażenie zaplecza technicznego. W przypadku, gdy spełnione są minimalne założenia co do zawartości metalu szlachetnego, przeprowadzana jest skup, zgodne z aktualną ceną prezentowaną w kalkulatorze.

Kiedy otrzymam pieniądze?

Gotówkę za sprzedane nam złoto lub srebro otrzymają Państwo natychmiast po zakończeniu wyceny w jednym z naszych stacjonarnych oddziałów. Przelewu na wskazane konto w przypadku umowy zawieranej na odległość dokonamy w ciągu 48h od momentu akceptacji przez Państwa wyceny.

Jak mogę dostarczyć moje przedmioty?

Złoto oraz srebro mogą dostarczyć Państwo osobiście do jednej z naszych placówek , gdzie towar zostanie od ręki wyceniony i zostanie przedstawiona oferta skupu. Mogą Państwo również za pośrednictwem portalu złożyć zamówienie na przesyłkę kurierską i zlecimy wtedy bezpłatny odbiór Państwa złota z dowolnej lokalizacji.

Co jeśli wysłane przeze mnie przedmioty nie są ze złota lub srebra?

Przede wszystkim w treści deklaracji nie należy zawierać nieprawdziwych informacji na temat przesyłanych przedmiotów. Jeżeli nie mamy wiedzy na temat ich faktycznej jakości (zawartości metali szlachetnych) wystarczy w specyfikacji przedmiotu na dokumencie Oświadczenie Klienta zawrzeć treść, iż nie dysponuje wiedzą na temat próby metalu szlachetnego w przedmiocie i proszę o weryfikację.

Zakładając natomiast, iż działają Państwo w dobrej wierze, przyjmujemy, iż weryfikacja może wykazać brak pożądanych metali. Wtedy przedmiot nie jest skupowany a odsyłany na Państwa adres paczką kurierską.