Jak przygotować się do sprzedaży kruszców?

Jak przygotować się do sprzedaży kruszców?

Przede wszystkim SPRAWDŹ AKTUALNE CENY ZŁOTA I SREBRA. Zapoznaj się z witrynami, na których znajdziesz aktualne notowania kruszców oraz archiwa cen. Wiedza o aktualnych kursach i ich zmianach na rynku metali pozwoli Ci lepiej orientować się w rozmowie z kupcem Twojego złota bądź srebra oraz poznać, czy jest on uczciwym kontrahentem. Brak odpowiedniej wiedzy sprzedającego często ułatwia drogę oszustom!

Pamiętaj – punktem odniesienia dla wyceny jest cena czystego złota lub srebra. Następnie jest ona przeliczana w zależności od próby stopu, z jakiego wykonany jest przedmiot. Im niższa próba sprzedawanego przedmiotu – tym niższa cena za gram. Od tak obliczonej ceny odejmuje się jeszcze prowizję skupującego. Zapytaj, jaka jest prowizja w punkcie, w którym chcesz zawrzeć transakcję.

Zorientuj się też, czy firma, której chcesz sprzedać swoje złoto lub srebro, może wykazać się renomą i tradycją. Istotne są kompetencje personelu oraz ekspertów, zatrudnianych przez firmę. Szukaj przedsiębiorstw, które umożliwiają Ci dostęp do niezależnych informacji dotyczących rynku metali szlachetnych, kursów poszczególnych metali oraz sposobów wyceny!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz